Directory

Ketua dan Pegawai Kanan Jabatan
No. Name E-mail Position
1. Augustine Tuuga Augustine.Tuuga@sabah.gov.my Pengarah
2. Jum Rafiah Abd Sukor JumRafiah.AbdShukor@sabah.gov.my Timbalan Pengarah
3. Peter Malim @ Titol Titol.Peter@gmail.com Ketua Penolong Pengarah
4. Mohd. Fuad Abdullah Pegawai Tadbir
5. Abdul Karim B. Dakog AbdKarim.Dakog@Sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar (Bahagian Pendakwaan)
6. Mohd. Soffian Abu Bakar MohdSoffian.AbuBakar@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar (Bahagian Penguatkuasaan)
7. Roland O. Niun Roland.Niun@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar (Pantai Barat)
8. Natalia Nadia Yahya NataliaNadia.Yahya@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar (Bahagian Pendidikan)
9. Sumbin B. Gadas Sumbin.Gadas@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar (Bahagian Pembangunan)
10. Dr. Symphorosa F.Sipangkui danguard78@yahoo.com Pegawai Veterinar
11. Alizah Binti Ali Alizah.Ali@sabah.gov.my Pegawai Akauntan
12. Siti Nur'Ain Ampuan Acheh Nurain.Acheh@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar
13. Nornizah Abdullah Nornizah.Abdullah@sabah.gov.my Penolong Pegawai Tadbir
14. Hussien B. Muin Hussien.Muin@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar
15. Sylvia Alsisto Sylvia.Alsisto@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar (Pusat Pemulihan Orang Utan Sepilok)
16. Dr. Nur Nabila Sarkawi Nurnabila.Sarkawi@sabah.gov.my Pegawai Veterinar
17. Silvester Saimin Silvester.Saimin@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar
18. Sailun Bin Aris Sailun.Aris@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar
19. Jimli Perijin Jimli.Perijin@sabah.gov.my Pegawai Penguasa
20. Bidi Bulut Bidi.Bulut@sabah.gov.my Pegawai Penguasa
21. Abdul Rahimin Ag. Yahya Abdrahimin.Agyahya@sabah.gov.my Pegawai Penguasa
22. Joseph F.Sipaut Pegawai Penguasa
23. Jinoh Lojimit Jinoh.Lojimit@sabah.gov.my Pegawai Penguasa
24. Jibius Bin Dausip Jibius.Dausip@sabah.gov.my Pegawai Penguasa
25. Zul Azhan Awang Zulazhan.Awang@sabah.gov.my Pegawai Penguasa
26. Salleh Bin Tahir Salleh.Tahir@sabah.gov.my Pegawai Penguasa Sanktuari
Kakitangan Ibu Pejabat Jabatan Hidupan Liar Sabah
No. Name E-mail Position
27. Francisca Albert Siap Francisca.Siap@sabah.gov.my Pembantu Setiausaha (Pejabat Pengarah)
28. Sinurah Jalani @ Hazwani Sinurah.Jalani@sabah.gov.my Pembantu Setiausaha Pejabat (Pejabat Pengarah)
29. Richard George Jikinol Pemandu Kenderaan (Pejabat Pengarah)
30. Rumaijah Assan Rumaijah.Assan@sabah.gov.my Pembantu Tadbir (Pentadbiran)
31. Hjh Noridah Binti Aripin Noridah.Aripin@sabah.gov.my Pembantu Tadbir (Pentadbiran)
32. Asmah bte Majanil Asmah.Majanil@sabah.gov.my Pembantu Tadbir (Pentadbiran)
33. Aini Binti Awang Jaman @ Othman Pembantu Tadbir (Pentadbiran)
34. Dg. Salbiah bt. M. Yusuf Dgsalbiah.Yusuf@sabah.gov.my Pegawai Khidmat Pelanggan (Pentadbiran)
35. Rufinah Koting Rufinah.Koting@sabah.gov.my Pembantu Tadbir (Pentadbiran)
36. Allen Patrick Allen.Patrick@sabah.gov.my Pembantu Tadbir (Pentadbiran)
37. Petrus Jikiun Petrus.Jikiun@sabah.gov.my Pembantu Am Pejabat (Pentadbiran)
38. Ag. Mohd Zainal bin Amp Ahmad Pembantu Am Pejabat (Pentadbiran)
39. Donny Sius Thomas Pemandu Kenderaan (Pentadbiran)
40. Surinam Binti Marin Surinam.Marin@sabah.gov.my Pembantu Awam (Pentadbiran)
41. Radia binti Jiar Radiah.Jiar@sabah.gov.my Pembantu Awam (Pentadbiran)
42. Alimah bte Ali Alimah.Ali@sabah.gov.my Pembantu Awam (Pentadbiran)
43. Eriam Tawang Eriam.Tawang@sabah.gov.my Pembantu Awam (Pentadbiran)
44. Kairudin Hj. Abd Ladis Penolong Akauntan (Kewangan)
45. Karen John Tanduyah Pembantu Kewangan (Kewangan)
46. Rosman Bin Ahmad Rosman.Ahmad@sabah.gov.my Pembantu Kewangan (Kewangan)
47. Mohd Abshar Bin Jalal Mohdabshar.Jalal@sabah.gov.my Pembantu Kewangan (Kewangan)
48. Norhaninan Koting Norhaninan.Koting@sabah.gov.my Pembantu Tadbir (Kewangan)
49. Floria Ising Floria.Ising@sabah.gov.my Pembantu Awam (Kewangan)
50. Maureen Thomas Maureen.Thomas@sabah.gov.my Pembantu Awam (Pembangunan)
51. Bintin Bin Biin @ Nelson Bintin.Biin@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar (Penguatkuasaan)
52. Johnny Benignus Johnny.Benignus@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar (Penguatkuasaan)
53. Xenia Surinday Xenia.Surinday@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar (Pendidikan)
54. Azlin Ahmad Azlin.Ahmad@sabah.gov.my Pembantu Awam (Pendidikan)
55. Benedict Blasius Jani Pembantu Hidupan Liar (Pendakwaan)
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Pantai Barat
No. Name E-mail Position
56. Roland Oliver Niun Pegawai Hidupan Liar
57. Melvin Richard Amandus Pembantu Hidupan Liar
58. Joseph Ringging Joseph.Ringging@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
59. Rupinah Oting Rupinah.Oting@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
60. Leo Siawa Leo.Siawa@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
61. Annuar Sha Hamlol Annuarsha.Hamlol@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
62. Jofri bin Ebrahim Jofri.Ebrahim@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
63. Madle bin Awang Madle.Awang@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
64. Mohd Hanif Bin Othman Pembantu Hidupan Liar
65. Ag Ku Mohd Akmal Hafizi Bin Ag Kassim Pembantu Hidupan Liar
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Sandakan
No. Name E-mail Position
66. Hussien Muin Hussien.Muin@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
67. Richard Jaikim Richard.Jikim@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
68. Nurhidayah Bte Abdullah Nurhidayah.Abdullah@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
69. Surati Sardi Surati.Sardi@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
70. Hamud Abd. Aziz Pembantu Hidupan Liar
71. Hirmanshahrin Anyie Hirmanshahrin.Anyie@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
72. Awang Basah Awang.Basah@sabah.gov.my Pengawal Keselamatan
73. Sudirman Mohd Ali Pemandu Kenderaan
74. Esswandy Sukardi Esswandy.Sukardi@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
75. Sharin Harun Sharin.Harun@sabah.gov.my Pekerja Awam
76. Dg. Faridah Ismail Pembantu Awam
77. Sukarman Sukar Sukarman.Sukar@sabah.gov.my Pembantu Awam
78. Azaman Aman Azaman.Aman@sabah.gov.my Pekerja Awam
Kakitangan Pejabat Pusat Pemuliharaan Orang Utan Sepilok
No. Name E-mail Position
79. Dr. Nur Nabila Binti Sakarwi Nurnabila.Sarkawi@sabah.gov.my Pegawai Veteriner
80. Sylvia Alsisto Sylvia.Alsisto@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
81. Elis bin Tambing Elis.Tambing@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
82. Adrianus Onong Adrianus.Onong@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
83. Jasni bin Ginsos Jasni.Ginsos@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
84. Elizabeth Lagan Elizabeth.Lagan@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
85. James Kapes @ James Kapis Pembantu Hidupan Liar
86. Gabali Siridon Gabali.Siridon@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
87. Beddy Tiun Beddy.Tiun@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
88. Azari bin Awang Damit Azari.Awangdamit@sabah.gov.my Pembantu Kenderaan
89. Awang Basri Awang.Basri@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
90. Iting Engau @ Jamil Kelasi / Jurumudi
91. Dusain Bungkok Dusain.Bungkok@sabah.gov.my Pembantu Awam
92. Md. Rosle Bin Jambirin Mdrosle.Jambirin@sabah.gov.my Pembantu Awam
93. Jomius Komiji Jomius.Komiji@sabah.gov.my Pembantu Awam
94. Beatrice Gimpin Beatrice.Gimpin@sabah.gov.my Pembantu Awam
95. Rufinah Matiu Rufinah.Matiu@sabah.gov.my Pembantu Awam
96. Irwan Paimin Irwan.Paimin@sabah.gov.my Pembantu Awam
97. Henry Giau Henry.Giau@sabah.gov.my Pembantu Awam
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Kinabatangan
No. Name E-mail Position
98. Marbah Yahya Marbah.Yahya@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
99. Zulkifli bin Juhar Zulkifli.Juhar@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
100. Aidde bin Jamali Aidde.Jamali@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
101. Rahimah Harun Rahimah.Harun@sabah.gov.my Pembantu Awam
102. Madsarabi Kiah Madsarabi.Kiah@sabah.gov.my Pembantu Awam
103. Muin bin Anson Muin.Anson@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
104. Misuari bin Jahaya Misuari.Jahaya@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
105. Jumaat Suko Jumaat.Suko@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
106. Jimli Perijin Jimli.Perijin@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
107. Suantah Bungkok Suantah.Bungkok@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
108. Husnan Hj. Hussien Husnan.Hussien@sabah.gov.my Pekerja Awam
109. Timbang Akman Timbang.Akman@sabah.gov.my Pembantu Awam
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Gua Gomantong
No. Name E-mail Position
110. Bidi Bulut Bidi.Bulut@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
111. Abdul Said Dundulang Abdulsaid.Dundulang@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
112. Peter bin Agit Peter.Agit@sabah.gov.my Pembantu Awam
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Lahad Datu
No. Name E-mail Position
113. Silvester@Sylvester Saimin Pegawai Hidupan Liar
114. Zulkifly Asiman Zulkifli.Asiman@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
115. Joanna Michael Joanna.Michael@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
116. Joseph Kindingan Joseph.Kindingan@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
117. Rayner Benedict Gakin Pembantu Hidupan Liar
118. Munasir Hj. Rafael Ancheta Munasir.Rafaelancheta@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
119. Sofian Bin Safri Sofian.Safri@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
120. Hashim bin Datu Tambuyong Hashim.Datutambuyong@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
121. Johnny Timbok Johnny.Timbok@sabah.gov.my Pembantu Am Rendah
122. Berahim A. Rahim Berahim.Rahim@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
123. Julkiflee Datu Alam Julkiflee.Datualam@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
124. Gani Nasib Gani.Nasib@sabah.gov.my Pekerja Awam
125. Tommy George Majuku Pembantu Awam
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Tabin, Lahad Datu
No. Name E-mail Position
126. Jinuh Lojimit Jinuh.Lojimit@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
127. Justin Endi Justin.Endi@sabah.gov.my Pembantu Awam
128. Justin Wilfred Justin.Welfred@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
129. Rayzino Liew Rayzino.Liew@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
130. Esther David Esther.David@sabah.gov.my Pembantu Awam
131. Assan Onog Assan.Onog@sabah.gov.my Pembantu Awam
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Keningau
No. Name E-mail Position
132. Joseph Fabian Sipaut Josephfabian.Sipaut@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
133. Jaikin Kubis Jaikin.Kubis@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Rendah
134. Julidah Joumil Julidah.Joumil@sabah.gov.my Pembantu Awam
135. Velerie Ginsayu Velerie.Ginsayu@sabah.gov.my Pembantu Awam
136. Joannes Gilou Joannes.Gilou@sabah.gov.my Pembantu Awam
137. Melvin Andau Melvin.Andau@sabah.gov.my Pembantu Awam
138. Ron Batunduk Ron.Batunduk@sabah.gov.my Pekerja Awam
139. Jefrizain Bin Masid Jefrizain.Masid@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
140. Mohd Alfie Bin Pious @ Ali Pembantu Hidupan Liar
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Tawau
No. Name E-mail Position
141. Sailun Aris Sailun.Aris@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar
142. John Taran John.Taran@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
143. Francis Masangkim Francis.Masangkim@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
144. Zuhayah bte Ujoh Zuhayah.Ujoh@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
145. Yaakub Abdullah Yaakub.Abdullah@sabah.gov.my Pembantu Hidupan liar
146. Jasni bin Jimmy Jasni.Jimmy@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
147. Marjuhum bin Marjuki Marjuhum.Marjuki@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
148. Hj. Zulkurnain bin Hashim Zulkurnain.Hashim@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
149. Ismail bin Abdul Gapar Ismail.Abdulgapar@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
150. Mohamud Lapanda Mohamud.Lapanda@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
151. Abdullah Salam Abdullah.Salam@sabah.gov.my Pembantu Awam
152. Geoffrey Oh Choi @ Mohd Faizal Pekerja Rendah Awam