Direktori

Ketua dan Pegawai Kanan Jabatan
No. Name E-mail Position
1. Augustine Tuuga Augustine.Tuuga@sabah.gov.my Pengarah
2. Jum Rafiah Abd Sukor JumRafiah.AbdShukor@sabah.gov.my Timbalan Pengarah
3. Peter Malim @ Titol Titol.Peter@gmail.com Ketua Penolong Pengarah
4. Mohd. Fuad Abdullah Pegawai Tadbir
5. Abdul Karim B. Dakog AbdKarim.Dakog@Sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar (Bahagian Pendakwaan)
6. Mohd. Soffian Abu Bakar MohdSoffian.AbuBakar@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar (Bahagian Penguatkuasaan)
7. Roland O. Niun Roland.Niun@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar (Pantai Barat)
8. Natalia Nadia Yahya NataliaNadia.Yahya@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar (Bahagian Pendidikan)
9. Sumbin B. Gadas Sumbin.Gadas@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar (Bahagian Pembangunan)
10. Dr. Symphorosa F.Sipangkui danguard78@yahoo.com Pegawai Veterinar
11. Alizah Binti Ali Alizah.Ali@sabah.gov.my Pegawai Akauntan
12. Siti Nur'Ain Ampuan Acheh Nurain.Acheh@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar
13. Nornizah Abdullah Nornizah.Abdullah@sabah.gov.my Penolong Pegawai Tadbir
14. Hussien B. Muin Hussien.Muin@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar
15. Sylvia Alsisto Sylvia.Alsisto@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar (Pusat Pemulihan Orang Utan Sepilok)
16. Dr. Nur Nabila Sarkawi Nurnabila.Sarkawi@sabah.gov.my Pegawai Veterinar
17. Silvester Saimin Silvester.Saimin@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar
18. Sailun Bin Aris Sailun.Aris@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar
19. Jimli Perijin Jimli.Perijin@sabah.gov.my Pegawai Penguasa
20. Bidi Bulut Bidi.Bulut@sabah.gov.my Pegawai Penguasa
21. Abdul Rahimin Ag. Yahya Abdrahimin.Agyahya@sabah.gov.my Pegawai Penguasa
22. Joseph F.Sipaut Pegawai Penguasa
23. Jinoh Lojimit Jinoh.Lojimit@sabah.gov.my Pegawai Penguasa
24. Jibius Bin Dausip Jibius.Dausip@sabah.gov.my Pegawai Penguasa
25. Zul Azhan Awang Zulazhan.Awang@sabah.gov.my Pegawai Penguasa
26. Salleh Bin Tahir Salleh.Tahir@sabah.gov.my Pegawai Penguasa Sanktuari
Kakitangan Ibu Pejabat Jabatan Hidupan Liar Sabah
No. Name E-mail Position
27. Francisca Albert Siap Pembantu Setiausaha (Pejabat Pengarah)
28. Sinurah Jalani @ Hazwani Sinurah.Jalani@sabah.gov.my Pembantu Setiausaha Pejabat (Pejabat Pengarah)
29. Richard George Jikinol Pemandu Kenderaan (Pejabat Pengarah)
30. Rumaijah Assan Rumaijah.Assan@sabah.gov.my Pembantu Tadbir (Pentadbiran)
31. Hjh Noridah Binti Aripin Noridah.Aripin@sabah.gov.my Pembantu Tadbir (Pentadbiran)
32. Hjh Noridah Binti Aripin Noridah.Aripin@sabah.gov.my Pembantu Tadbir (Pentadbiran)
33. Asmah bte Majanil Asmah.Majanil@sabah.gov.my Pembantu Tadbir (Pentadbiran)
34. Aini Binti Awang Jaman @ Othman Pembantu Tadbir (Pentadbiran)
35. Dg. Salbiah bt. M. Yusuf Dgsalbiah.Yusuf@sabah.gov.my Pegawai Khidmat Pelanggan (Pentadbiran)
36. Rufinah Koting Rufinah.Koting@sabah.gov.my Pembantu Tadbir (Pentadbiran)
37. Allen Patrick Allen.Patrick@sabah.gov.my Pembantu Tadbir (Pentadbiran)
38. Petrus Jikiun Petrue.Jikiun@sabah.gov.my Pembantu Am Pejabat (Pentadbiran)
39. Ag. Mohd Zainal bin Amp Ahmad Pembantu Am Pejabat (Pentadbiran)
40. Donny Sius Thomas Pemandu Kenderaan (Pentadbiran)
41. Donny Sius Thomas Pemandu Kenderaan (Pentadbiran)
42. Surinam Binti Marin Surinam.Marin@sabah.gov.my Pembantu Awam (Pentadbiran)
43. Radia binti Jiar Radiah.Jiar@sabah.gov.my Pembantu Awam (Pentadbiran)
44. Alimah bte Ali Alimah.Ali@sabah.gov.my Pembantu Awam (Pentadbiran)
45. Eriam Tawang Eriam.Tawang@sabah.gov.my Pembantu Awam (Pentadbiran)
46. Kairudin Hj. Abd Ladis Penolong Akauntan (Kewangan)
47. Karen John Tanduyah Pembantu Kewangan (Kewangan)
48. Karen John Tanduyah Pembantu Kewangan (Kewangan)
49. Rosman Bin Ahmad Rosman.Ahmad@sabah.gov.my Pembantu Kewangan (Kewangan)
50. Mohd Abshar Bin Jalal Mohdabshar.Jalal@sabah.gov.my Pembantu Kewangan (Kewangan)
51. Norhaninan Koting Norhaninan.Koting@sabah.gov.my Pembantu Tadbir (Kewangan)
52. Floria Ising Floria.Ising@sabah.gov.my Pembantu Awam (Kewangan)
53. Maureen Thomas Maureen.Thomas@sabah.gov.my Pembantu Awam (Pembangunan)
54. Bintin Bin Biin @ Nelson Bintin.Biin@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar (Penguatkuasaan)
55. Johnny Benignus Johnny.Benignus@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar (Penguatkuasaan)
56. Xenia Surinday Xenia.Surinday@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar (Pendidikan)
57. Azlin Ahmad Azlin.Ahmad@sabah.gov.my Pembantu Awam (Pendidikan)
58. Benedict Blasius Jani Pembantu Hidupan Liar (Pendakwaan)
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Pantai Barat
No. Name E-mail Position
59. Roland Oliver Niun Pegawai Hidupan Liar
60. Melvin Richard Amandus Pembantu Hidupan Liar
61. Joseph Ringging Joseph.Ringging@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
62. Rupinah Oting Rupinah.Oting@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
63. Leo Siawa Leo.Siawa@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
64. Annuar Sha Hamlol Annuarsha.Hamlol@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
65. Jofri bin Ebrahim Jofri.Ebrahim@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
66. Madle bin Awang Madle.Awang@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
67. Mohd Hanif Bin Othman Pembantu Hidupan Liar
68. Ag Ku Mohd Akmal Hafizi Bin Ag Kassim Pembantu Hidupan Liar
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Sandakan
No. Name E-mail Position
69. Hussien Muin Hussien.Muin@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
70. Richard Jaikim Richard.Jikim@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
71. Nurhidayah Bte Abdullah Nurhidayah.Abdullah@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
72. Surati Sardi Surati.Sardi@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
73. Hamud Abd. Aziz Pembantu Hidupan Liar
74. Hirmanshahrin Anyie Hirmanshahrin.Anyie@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
75. Awang Basah Awang.Basah@sabah.gov.my Pengawal Keselamatan
76. Awang Basah Awang.Basah@sabah.gov.my Pengawal Keselamatan
77. Sudirman Mohd Ali Pemandu Kenderaan
78. Esswandy Sukardi Esswandy.Sukardi@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
79. Sharin Harun Sharin.Harun@sabah.gov.my Pekerja Awam
80. Dg. Faridah Ismail Pembantu Awam
81. Sukarman Sukar Sukarman.Sukar@sabah.gov.my Pembantu Awam
82. Azaman Aman Azaman.Aman@sabah.gov.my Pekerja Awam
Kakitangan Pejabat Pusat Pemuliharaan Orang Utan Sepilok
No. Name E-mail Position
83. Dr. Nur Nabila Binti Sakarwi Nurnabila.Sarkawi@sabah.gov.my Pegawai Veteriner
84. Sylvia Alsisto Sylvia.Alsisto@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
85. Elis bin Tambing Elis.Tambing@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
86. Adrianus Onong Adrianus.Onong@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
87. Jasni bin Ginsos Jasni.Ginsos@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
88. Elizabeth Lagan Elizabeth.Lagan@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
89. James Kapes @ James Kapis Pembantu Hidupan Liar
90. Gabali Siridon Gabali.Siridon@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
91. Beddy Tiun Beddy.Tiun@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
92. Azari bin Awang Damit Azari.Awangdamit@sabah.gov.my Pembantu Kenderaan
93. Awang Basri Awang.Basri@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
94. Iting Engau @ Jamil Kelasi / Jurumudi
95. Dusain Bungkok Dusain.Bungkok@sabah.gov.my Pembantu Awam
96. Md. Rosle Bin Jambirin Mdrosle.Jambirin@sabah.gov.my Pembantu Awam
97. Jomius Komiji Jomius.Komiji@sabah.gov.my Pembantu Awam
98. Beatrice Gimpin Beatrice.Gimpin@sabah.gov.my Pembantu Awam
99. Rufinah Matiu Rufinah.Matiu@sabah.gov.my Pembantu Awam
100. Irwan Paimin Irwan.Paimin@sabah.gov.my Pembantu Awam
101. Henry Giau Henry.Giau@sabah.gov.my Pembantu Awam
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Kinabatangan
No. Name E-mail Position
102. Marbah Yahya Marbah.Yahya@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
103. Zulkifli bin Juhar Zulkifli.Juhar@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
104. Aidde bin Jamali Aidde.Jamali@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
105. Rahimah Harun Rahimah.Harun@sabah.gov.my Pembantu Awam
106. Madsarabi Kiah Madsarabi.Kiah@sabah.gov.my Pembantu Awam
107. Muin bin Anson Muin.Anson@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
108. Misuari bin Jahaya Misuari.Jahaya@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
109. Jumaat Suko Jumaat.Suko@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
110. Jimli Perijin Jimli.Perijin@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
111. Suantah Bungkok Suantah.Bungkok@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
112. Suantah Bungkok Suantah.Bungkok@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
113. Husnan Hj. Hussien Husnan.Hussien@sabah.gov.my Pekerja Awam
114. Timbang Akman Timbang.Akman@sabah.gov.my Pembantu Awam
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Gua Gomantong
No. Name E-mail Position
115. Bidi Bulut Bidi.Bulut@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
116. Abdul Said Dundulang Abdulsaid.Dundulang@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
117. Peter bin Agit Peter.Agit@sabah.gov.my Pembantu Awam
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Lahad Datu
No. Name E-mail Position
118. Silvester@Sylvester Saimin Pegawai Hidupan Liar
119. Zulkifly Asiman Zulkifli.Asiman@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
120. Joanna Michael Joanna.Michael@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
121. Joseph Kindingan Joseph.Kindingan@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
122. Rayner Benedict Gakin Pembantu Hidupan Liar
123. Munasir Hj. Rafael Ancheta Munasir.Rafaelancheta@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
124. Sofian Bin Safri Sofian.Safri@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
125. Hashim bin Datu Tambuyong Hashim.Datutambuyong@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
126. Sofian Bin Safri Sofian.Safri@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
127. Johnny Timbok Johnny.Timbok@sabah.gov.my Pembantu Am Rendah
128. Berahim A. Rahim Berahim.Rahim@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
129. Julkiflee Datu Alam Julkiflee.Datualam@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
130. Gani Nasib Gani.Nasib@sabah.gov.my Pekerja Awam
131. Tommy George Majuku Pembantu Awam
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Tabin, Lahad Datu
No. Name E-mail Position
132. Jinuh Lojimit Jinuh.Lojimit@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
133. Justin Endi Justin.Endi@sabah.gov.my Pembantu Awam
134. Justin Wilfred Justin.Welfred@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
135. Rayzino Liew Rayzino.Liew@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
136. Esther David Esther.David@sabah.gov.my Pembantu Awam
137. Esther David Esther.David@sabah.gov.my Pembantu Awam
138. Esther David Esther.David@sabah.gov.my Pembantu Awam
139. Assan Onog Assan.Onog@sabah.gov.my Pembantu Awam
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Keningau
No. Name E-mail Position
140. Joseph Fabian Sipaut Josephfabian.Sipaut@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
141. Jaikin Kubis Jaikin.Kubis@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Rendah
142. Julidah Joumil Julidah.Joumil@sabah.gov.my Pembantu Awam
143. Velerie Ginsayu Velerie.Ginsayu@sabah.gov.my Pembantu Awam
144. Joannes Gilou Joannes.Gilou@sabah.gov.my Pembantu Awam
145. Melvin Andau Melvin.Andau@sabah.gov.my Pembantu Awam
146. Ron Batunduk Ron.Batunduk@sabah.gov.my Pekerja Awam
147. Jefrizain Bin Masid Jefrizain.Masid@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
148. Mohd Alfie Bin Pious @ Ali Pembantu Hidupan Liar
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Tawau
No. Name E-mail Position
149. Sailun Aris Sailun.Aris@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar
150. John Taran John.Taran@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
151. Francis Masangkim Francis.Masangkim@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
152. Zuhayah bte Ujoh Zuhayah.Ujoh@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
153. Yaakub Abdullah Yaakub.Abdullah@sabah.gov.my Pembantu Hidupan liar
154. Jasni bin Jimmy Jasni.Jimmy@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
155. Marjuhum bin Marjuki Marjuhum.Marjuki@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
156. Hj. Zulkurnain bin Hashim Zulkurnain.Hashim@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
157. Ismail bin Abdul Gapar Ismail.Abdulgapar@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
158. Mohamud Lapanda Mohamud.Lapanda@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan
159. Abdullah Salam Abdullah.Salam@sabah.gov.my Pembantu Awam
160. Geoffrey Oh Choi @ Mohd Faizal Pekerja Rendah Awam