Direktori

Ketua dan Pegawai Kanan Jabatan
No. Name E-mail Position
1. William Baya william.baya@sabah.gov.my Pengarah
2. Augustine Tuuga Augustine.Tuuga@sabah.gov.my Timbalan Pengarah I
3. Jum Rafiah Abd Sukor JumRafiah.AbdShukor@sabah.gov.my Timbalan Pengarah II
4. Rosneh Marie Rosneh.Marie@sabah.gov.my Pegawai Tadbir
5. Dr. Senthilvel K S S Nathan rhinosbh@gmail.com Pen. Pengarah I
6. Peter Malim @ Titol Titol.Peter@gmail.com Pen. Pengarah II
7. Abd. Karim Hj. Dakog AbdKarim.Dakog@sabah.gov.my Pen. Pengarah III
8. Siti Nur'ain Amp Acheh Nurain.Acheh@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar
9. Roland Oliver Niun Roland.Niun@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar
10. Rashid Saburi Rashid.Saburi@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar
11. Sailun Hj. Aris Sailun.Aris@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar
12. Silvester Saimin Silvester.Saimin@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar
13. Mohd Soffian Abu Bakar MohdSoffian.AbuBakar@sabah.gov.my Pegawai Hidupan Liar
14. Dr. Symphorosa Sipangkui danguard78@yahoo.com Pegawai Vaterinar
15. Sumbin Gadas Smbin.Gadas@sabah.gov.my Penolong Pegawai
16. Jimli Perijin Jimli.Perijin@sabah.gov.my Penolong Pegawai
17. Irene Poni elinponi@gmail.com Penolong Pegawai Kira-kira
18. Benedict Blasius Jani Pembantu Hidupan Liar Kanan
19. Bidi Bulut Bidi.Bulut@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Kanan
20. Zul Azhan Awang Zulazhan.Awang@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Kanan
21. Salleh Tahir Salleh.Tahir@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Rendah
22. Awang Rahimin Ag. Yahya Abdrahimin.Agyahya@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
Kakitangan Ibu Pejabat Jabatan Hidupan Liar Sabah
No. Name E-mail Position
23. Suharto Hj. Mohd Russul Penolong Pegawai Tadbir
24. Rumaijah Assan Rumaijah.Assan@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
25. Asmah bte Majanil Asmah.Majanil@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
26. Rufunah Koting Rufinah.Koting@sabah.gov.my
27. Mariana Kapis Mariana.Kapis@sabah.gov.my
28. Sinurah bte Jalani @ Hazwani
29. Rupinah Oting Rupinah.Oting@sabah.gov.my
30. Aini bte Awang Jaman @ Othman
31. Surinam bte Marin Surinam.Marin@sabah.gov.my
32. Radia binti Jiar Radiah.Jiar@sabah.gov.my
33. Alimah bte Ali Alimah.Ali@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
34. Dg. Salbiah bt. M. Yusuf
35. Moureen Thomas Maureen.Thomas@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
36. Binjulin @ Imelda Lo Khioon
37. Floria Ising Floria.Ising@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
38. Azlin bte Ahmad Azlin.Ahmad@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
39. Xenia Surinday Xenia.Surinday@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Rendah
40. Petrus Jikiun Petrue.Jikiun@sabah.gov.my Pembantu Am Rendah
41. Eriam Tawang
42. M. Zaini bin Satinggal Pemandu Kenderaan Bermotor
43. Richard George Jikinol Pemandu Kenderaan Bermotor
44. Ag. Mohd Zainal bin Amp Ahmad Pekerja Rendah Awam
45. Allen Patrick Allen.Patrick@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Pantai Barat
No. Name E-mail Position
46. Melvin Richard Amandus Pembantu Hidupan Liar Kanan
47. Bintin bin Bin @ Nelson Pembantu Hidupan Liar
48. Joseph Ringging Joseph.Ringging@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Rendah
49. Annuar Sha bin S. Hamlol Pembantu Hidupan Liar Rendah
50. Madle bin Awang Madle.Awang@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Rendah
51. Leo Siawa Leo.Siawa@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Rendah
52. Jofri bin Ebrahim Jofri.Ebrahim@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Rendah
53. Rajina @ Norhaninah bte Koting Pembantu Tadbir Rendah
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Sandakan
No. Name E-mail Position
54. Richard Jaikim Richard.Jikim@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Kanan
55. Hamud Abdul Aziz Pembantu Hidupan Liar Rendah
56. Tawasil Butiting Tawasil.Butiting@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Rendah
57. Hirmanshahrin Anyie Hirmanshahrin.Anyie@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Rendah
58. Sharin Harun Sharin.Harun@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
59. Mahmod bin Hasan @ Tasan Pekerja Rendah Awam
60. Stellah @ Nurhidayah Abdullah
61. Dg. Faridah bte Ismail
62. Suriati bte Sardi Suriati.Sardi@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
63. Sudirman bin Muhammad Ali Pemandu Kenderaan Bermotor
64. Esswandy bin Sukardi Esswandy.Sukardi@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan Bermotor
Kakitangan Pejabat Pusat Pemuliharaan Orang Utan Sepilok
No. Name E-mail Position
65. Jasni bin Ginsos Jasni.Ginsos@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Kanan
66. Adrianus Onong Adrianus.Onong@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
67. Elis bin Tambing Elis.Tambing@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
68. Gabali Siridon Gabali.Siridon@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Rendah
69. James Kapes @ James Kapis Pembantu Hidupan Liar Rendah
70. Elizabeth Lagan Elizabeth.Lagan@sabah.gov.my Pembantu Tadbir
71. Rufinah bte Matiu Rufinah.Matiu@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
72. Beatrice Gimpin Beatrice.Gimpin@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
73. Irwan bin Paimin Irwan.Paimin@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
74. Sukarman Sukar Sukarman.Sukar@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
75. Ahmad Salim bin Sukok Pekerja Rendah Awam
76. Silih bin Sikin Silih.Sikin@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
77. Azari bin Awang Damit Pembantu Kenderaan Bermotor
78. Awang Basah Awang.Basah@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Kinabatangan
No. Name E-mail Position
79. Jon bin Taraan Jon.Taraan@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Kanan
80. Marbah Yahya Marbah.Yahya@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Kanan
81. Mohd Aznandy b. Md Yakub Pembantu Hidupan Liar Rendah
82. Zulkifli bin Juhar Zulkifli.Juhar@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Kanan
83. Aidde bin Jamali Aidde.Jamali@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
84. Rahimah bte Harun Rahimah.Harun@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
85. Madsarabi bin Kiah Madsarabi.Kiah@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
86. Joe Fred Lansou Pekerja Rendah Awam
87. Muin bin Anson Muin.Anson@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
88. Misuari bin Jahaya Misuari.Jahaya@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan Bermotor
89. Jumaat bin Suko Jumaat.Suko@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan Bermotor
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Gua Gomantong
No. Name E-mail Position
90. Johnny bin Benignus Johnny.Benignus@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Kanan
91. Peter bin Agit Peter.Agit@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Lahad Datu
No. Name E-mail Position
92. Herman Stawin Herman.Stawin@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Kanan
93. Zulkifly Asiman Zulkifli.Asiman@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
94. Munasir Hj. Rafael Ancheta Pembantu Hidupan Liar Rendah
95. Hasyim bin Datu Tambuyung Pembantu Hidupan Liar Rendah
96. Joseph Kindingan Joseph.Kindingan@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Rendah
97. Rayner Benedict Gakin Pembantu Hidupan Liar Rendah
98. Esther David Esther.David@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
99. Joanna Michael Joanna.Michael@sabah.gov.my Pembantu Tadbir Rendah
100. Berahim A. Rahim Berahim.Rahim@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan Bermotor
101. Julkiflee Datu Alam Pemandu Kenderaan Bermotor
102. Gani Nasib Gani.Nasib@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
103. Ali bin Mohd Rais Pekerja Rendah Awam
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Tabin, Lahad Datu
No. Name E-mail Position
104. Jinuh Lojimit Jinuh.Lojimit@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
105. Remicks Jenner Meek Ron Hakim Pembantu Hidupan Liar
106. Justin Endi Justin.Endi@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
107. Justin Wilfred Justin.Welfred@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan Bermotor
108. Mohd Ali bin Kiamas Pemandu Kenderaan Bermotor
109. Husnan bin Hj. Hussin Husnan.Hussin@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
110. Henri Giau Henri.Giau@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Keningau
No. Name E-mail Position
111. Joseph Fabian Sipaut Pembantu Hidupan Liar Rendah
112. Jaikin Kubis Jaikin.Kubis@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Rendah
113. Julidah Joumil Julidah.Joumil@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
114. Velerie Ginsayu Velerie.Ginsayu@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
115. Joannes Gilou Joannes.Gilou@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
116. Melvin Andau Melvin.Andau@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
117. Ron Batunduk Ron.Batunduk@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
118. Jefryzain Abd Masid Pemandu Kenderaan Bermotor
Kakitangan Pejabat Hidupan Liar Tawau
No. Name E-mail Position
119. Suantah Bungkok Suantah.Bungkok@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
120. Francis Masangkim Francis.Masangkim@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar
121. Hj. Zulkurnain bin Hashim Zulkurnain.Hashim@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Rendah
122. Marjuhum bin Marjuki Marjuhum.Marjuki@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Rendah
123. Jasni bin Jimmy Jasni.Jimmy@sabah.gov.my Pembantu Hidupan Liar Rendah
124. Abdullah Salam Abdullah.Salam@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
125. Tommy Majuku Tommy.Majuku@sabah.gov.my Pekerja Rendah Awam
126. Geoffrey Oh Choi @ Mohd Faizal Pekerja Rendah Awam
127. Zuhayah bte Ujoh Zuhayah.Ujoh@sabah.gov.my Pembantu Tadbir Rendah
128. Ismail bin Abdul Gapar Pemandu Kenderaan Bermotor
129. Mahmud Lapanda Mahmud.Lapanda@sabah.gov.my Pemandu Kenderaan Bermotor